SBE.EE
Books(863)

 

 

SBE soovib Head Uut Aasta ja teeb 2007. aasta kokkuvõtet


30.12.2007 02:06

Head külastajad, müüjad, ostjad, kasutajad!


SBE soovib Teile Head Uut Aastat, edu Teie ideede elluviimisel, aktiivsust ja rõõmsaid sündmusi uuel aastal.

Aasta lõpus tehakse reeglina möödunud sündmustest kokkuvõtet. Toome Teile ülevaadet meie oksjoni esimesest tööaastast.

Meie oksjon on stardinud 23. aprillil. Internetiportaali jaoks lühikese ajaga on SBE saavutanud märkimisväärse edu: tänase päeva seisuga on meie süsteemis registreeritud 742 kasutajat 11 riigist. Kasutajad on kõige väärtuslikum osa igast veebilehest, ilma kasutajateta ei tule edu.

2007. aastal meie süsteemis on toimunud 16 000 oksjonit, see moodustab ca 64 oksjonit iga päev. Täna meie oksjonil käib aktiivne kauplemine. Lisaks müüdavatele esemetele süsteemi oli sisestatud ka 190 ostusoovi, s.h sellised soovid, nagu laenu saamise skeem või Eesti poliitikute fotod.

Alates 10.10.2007 me ei võta enam oksjoni lõppemise tasu. Tasulisteks jäävad sellised teenused nagu paksul või värviliselt trükitud oksjoni nimetus ja e-poe avamine.

2007. aastal olid SBE süsteemis avatud 11 e-poodi, millest täna töötavad 8. E-poodides pakutavate kaupade valik on lai: mündid ja antiikesemed, DVD täiskasvanutele, portatiivne elektroonika, virtuaalse maailma kontod ja ICQ numbrid, arvutid ja komponendid.

Algusest peale üritasime luua keskkond, kus oleks võimalik müüa ja osta kõike, s.h ebamateriaalseid väärtusi. Meie kategooriast "Intellektuaalne omand" on kirjutatud meedias nii Eestis, kui ka teistes riikides, näiteks Lätis. Juunikuus oli loodud kategooria "Looming" ja võimalus osta teenuseid, juulis andsime kasutajatele võimaluse osta ja müüa artikleid ning kaubelda virtuaalse maailma esemetega.

Üritasime oma tegevust valgustada mitmes keeles, mida meie portaal toetab: möödunud aastaga oli avaldatud 44 uudist eesti keeles, 61 uudist vene keeles ja 19 uudist inglise keeles. Meie kasutajatoe meeskond töötab pidevalt.

Meil on eriti hea meel teatada, et 2007. aastal ei ole oksjonil toimunud ühtegi pettust; selles osas aitas meid kasutajate autentimise süsteem, mis oli avatud 27 septembril.

Oleme töötanud selle nimel, et meie portaal oleks kasutajatele huvitav ja mugav. 2007. aastal oleme läbi viinud reklaamkampaaniad sõidukite müüjatele, loosinud 5 jõulueset ja alustanud kampaania 5000 EEK 1000 kasutajareitingu kommentaari eest. See kampaania jätkub ka 2008. aastal.

Mis ootab meie kasutajaid 2008. aastal?

Töötame selle nimel, et iga kasutaja saaks alati leida endale huvitava pakkumise. SBE laiendab aktiivselt külastajate ringi, Teid ootavad uued turud, uued keeld, uued kasutajad, uued partnerid.

SBE ühendab aktiivselt virtuaalset ja reaalset äri. SBE-l saate kohtuda müüjatega, keda Te isiklikult tunnete.

Turvalisus on endiselt meie tegevuse prioriteediks. Teid ootavad lihtsad ja samas väga töökindlad tehnoloogiad, millega saame madaldada pettuste riski nullini. See puudutab nii kauba kättetoimetamist, kui ka kauba eest tasumist.

Nagu 2007. aastal, hakkame korraldama erinevaid reklaamkampaaniaid. Jälgige meie uudiseid.

Veel kord soovime edukat Uut Aastat ja ootame Teid tagasi juba 2008. aastal.

Edu soovides,

Maksim Kolodijev, internetioksjoni SBE kommertsdirektor

Aleksei Hodunkov, internetioksjoni SBE tehnikadirektor