Abi - Autentimine ID kaardiga SBE.EE
Books(863)

 

 

Kui soovite end autentida ID kaardi abil, siis on teil selle jaoks kõigepealt vaja kiipkaadilugejat, mis on seadistatud eesti ID kaardi jaoks s.t et teie arvutisse on installeeritud ka ID-kaardi kasutamise tarkvara ning sertifitseerimiskeskuse sertifikaadid.

ID-kaardi viimased draiverid leiate
siit. Installeerimise õnnestumist saate kontrollida, kui sisestate ID-kaardi kaardilugejasse ning avate ID-kaardi utiliidi (reeglina võib selle leida, kui vajutate Start->Programs->ID kaart->ID kaardi utiliit). Kui programm kuvab ette teie õiged andmed, ongi installeerimine õnnestunud. Ja nüüd:

1. Pange ID kaart kiipkaardilugejasse.

2. Vajutage ID kaardiga autentimise lingile.

3. Valige sertifikaat isiku tuvastamiseks. Isiku tuvastamisel sertifikaadi abil pakub arvuti teile võimalust valida kahe sertifikaadi vahel: üks on elektroonilise allkirja andmiseks ning teine enda identifitseerimiseks elektroonilises keskkonnas. Kui te ei tea, millist sertifikaati valida, muutke üks neist hiireklikiga aktiivseks ning vajutage seejärel nuppu “View certificate”. Sertifikaat, mille kohta on öeldud, et sellega saab tuvastada oma isikut Internetis ja kaitsta oma e-maile (Proves your identity to a remote computer, Protects e-mail messages), ongi õige sertifikaat isiku tuvastamiseks.

4. Pärast sertifikaadi valimist küsitakse teie käest veel ID-kaardi PIN-koodi. Kui olete ka selle edukalt sisestanud, jõuategi SBE.EE oksjonikeskkonda, kus saate interneti enda kasuks tööle panna!Tagasi